16:44 - 26 abril 2023
Política
Les 12 llistes electorals que es presenten a Reus
Consulta els noms de totes les persones que formen part de les candidatures que es presenten a les eleccions municipals del pròxim 28 de maig a Reus
Aquestes són les llistes completes de cada partit per a les eleccions municipals del 28 de maig de 2023 a la ciutat de Reus.
Ordenades segons la publicació en l'edicte de la Junta electoral
ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)
- Sra. Noemí Llauradó Sans
- Sr. Daniel Recasens Salvador
- Sra. Montserrat Flores Juanpere
- Sr. Carles Prats Alonso
- Sra. Marina Berasategui Canals
- Sr. Òscar Subirats Torrebadell
- Sra. Meritxell Barberà Marè (Independent)
- Sr. Joan Antoni Verge Guarch
- Sra. Maria Pascual Serra
- Sr. Joaquim Piqué Calafell
- Sra. Lourdes Camprubí Reverté
- Sr. Bruno Morejón Mateo
- Sra. Noemí Carbonell Bustamante (Independent)
- Sr. Oscar Vives Benito
- Sra. Chantal Mestre Aviñó
- Sr. Xavier Alagarda Rodríguez
- Sra. Elisenda Gil Núñez (Independent)
- Sr. Eduard Mejías Montagut
- Sra. Immaculada Concepció Grau Farrús
- Sr. Josep Ramon Ferré del Campo
- Sra. Maria del Carmen Ciuret Hernàndez
- Sr. Jordi Martí Trill
- Sra. Neus Bru Masip
- Sr. Antoni Randuà Sabater
- Sra. Ester Alberich Forns
- Sr. Enric Fogàs Puig
- Sra. Eva Ferran Roig
Suplents
- Sr. Alexandre Gonzàlez Castro
- Sra. Conxa Royo Calleja
- Sr. Antoni Masip Fort
- Sra. Mireia Masip Esparza
- Sr. Jordi Torrente Sampedro
- Sra. Misericòrdia Vinaixa Fortuny
- Sr. Joan Lluís Borràs Balada
Reus en Moviment - SOM MOVIMENT D'ESQUERRES DE CATALUNYA (ReMsomMEScat)
- Sr. DAVID VIDAL CABALLÉ
- Sra. CÉLIA ALBÍ FERNÁNDEZ
- Sr. RAFEL JULBE APARICIO
- Sra. OLIVIA MANRESA MOLET
- Sr. PAU SALVADÓ BIARNES
- Sr. ALFRED ARIAS BARRIO
- Sr. IGNASI BASORA GALLISA
- Sra. MARIA DEL CARME CABRE SERRA
- Sr. JAUME MARGALLÓ NIETO
- Sra. CARLA ROSELLÓ VIDAL
- Sr. JORDI SUAREZ BALDRÍS
- Sra. SUSANA ROIG NADAL
- Sr. ORIOL MARTINEZ ALOS-MONER
- Sr. JORDI BRUNET CASTELLANO
- Sra. MARIA LOURDES HINOJOSA SANTIAGO
- Sr. ANTONIO JOSÉ TRUJILLO DÍAZ
- Sr. FRANCESC TORRES MOLINA
- Sr. PERE ELÍAS GARCIA
- Sra. ENRIQUETA PASCUAL JAUMOT
- Sra. MARIA MOTA GÓMEZ
- Sr. ANTONIO JOSÉ RUIZ GÓMEZ
- Sr. JOAN ANTON CARRICONDO OYONATE
- Sr. ENRIC BARGALLÓ SOLÉ
- Sra. MARIA LOURDES OLIACH TARRAGÓ
- Sra. MARIA MISERICORDIA ALEGRE LLABERIA
- Sr. JOSEP DAMIÀ VERNET BARCELÓ
- Sra. MAR JOANPERE FORASTER
Entre Veïns Reus (EVR)
- Sr. VALENTIN RODRIGUEZ BONILLO
- Sra. ESPERANZA TORRIJOS GONZALEZ
- Sr. EDUARDO NAVAS DOMINGUEZ
- Sra. SONIA PEREZ HERVAS
- Sr. ANTONIO RAYA RUIZ
- Sr. RAMON FARRE CAZORLA
- Sra. MARIA DEL PILAR LOPEZ AMOROS
- Sr. JULIAN FUENTES FERNANDEZ
- Sra. ISABEL ORTIZ CARRILLO
- Sra. MONICA-PATRICIA SENZ BOUZA
- Sr. JOSE BORJA GARCIA
- Sra. CONCEPCIÓN ROMERA FERNANDEZ
- Sr. SANTIAGO DEL CASTILLO PALAZI
- Sra. ARIADNA RAYA ORTIZ
- Sra. FATIMA BOUKARMA JIMENEZ
- Sr. CARLES BERGADA MASQUEF
- Sra. ANA BELEN BARRANCO PELLICER
- Sra. ANA MARIA FLORES MARTINEZ
- Sra. IRIZ VAZQUEZ TORRIJOS
- Sr. ANTONIO PUJOL CORDERAS
- Sr. RAFAEL SANTIAGO AMADOR
- Sr. JORDI VAZQUEZ ROBLEDO
- Sra. MONTSERRAT RODRIGUEZ LOPEZ
- Sra. AINA RAYA ORTIZ
- Sra. MARGARITA MARTIN BERJILLOS
- Sra. NOAH SILVA PEREZ
- Sr. JON CHRISTIA RODRIGUEZ SENZ
Suplents
- Sra. ROSA MARIA MUÑOZ SANCHEZ
- Sr. RAMON GARCIA CORTES
- Sr. GUSTAVO NAVAS BARROSO
- Sra. SARA GOMEZ ESCODA
- Sra. DOLORES TORRES GALAN
- Sr. JOSE LUIS VAZQUEZ ROBLEDO
VOX (VOX)
- Sr. JULIO PARDO RODRIGUEZ SOLANO
- Sr. FRANCISCO JAVIER VAQUERO RODRIGUEZ
- Sr. JOSE RUIZ MARTINEZ
- Sra. CLARA MARZO AGUILAR
- Sra. BEATRIZ HERRERO DEL RIO
- Sr. ANTONIO GONZALEZ GARCIA
- Sr. JOSE MARIA SEGURA QUILEZ
- Sr. SANTIAGO FLORES MORENO
- Sra. GEMMA LLOBET GARCIA
- Sra. SILVIA IGLESIAS RUBIO
- Sr. AARON VAQUERO IGLESIAS
- Sr. ALBERTO ELVIRA ANGUAS
- Sr. IVAN PERTIERRA CORTADA
- Sra. CONCEPCION FERIA GUILLEN
- Sra. EMILIA FUENTES FERNANDEZ
- Sr. ENRIQUE DURA ESTRADE
- Sr. RAFAEL COLLADO VARO
- Sra. MARIA ANTONIA FALLA GONZALEZ
- Sra. ISABEL HEREDIA CABALLERO
- Sr. FERNANDO JAVIER SERRANO DOSSETTI
- Sr. FRANCISCO VILAR ALMANSA
- Sra. JESSICA ROSARIO AGUILA
- Sra. MARIA ENCARNACION AGUILA LOZANO
- Sr. JOSE MIGUEL TRILLA BAUSILI
- Sr. FRANCISCO JAVIER MARTOS BUZON
- Sr. RAFAEL GONZALEZ ALMODOVAR
- Sra. MARY LEY VERA SOLORZANO
suplents
- Sr. MANUEL BERMUDO HOMBRAO
- Sra. MARIA ANGELES RAMOS SEUMA
- Sr. MANUEL MARTINEZ RUIZ
VALENTS (VALENTS)
- Sra. MARIA DOLORS COMPTE LLUSÀ
- Sra. NATALIA PONS CASANOVA
- Sr. SERGI MONTAÑA SUAZO
- Sr. LAUREANO GARRETA ROSELLÓ
- Sra. PALOMA LOZANO VEGA
- Sr. AITOR NISA LÓPEZ
- Sra. ALEJANDRA DEL CANTO MATEOS
- Sr. ALFONSO MARTÍNEZ ROSIQUE
- Sr. XAVIER FERRAN LOZANO
- Sra. CARMEN SÁNCHEZ YESTE
- Sr. MANUEL RAMIRO ALCARAZ
- Sra. MARIA VICTORIA GIGANTE HEREDERO
- Sr. ANTONIO MARTÍNEZ VILLAJOS
- Sra. MARIA SILVIA BARGALLÓ VALTUEÑA
- Sra. CAROLINA COCHS VIALLON
- Sr. RAUL BEAS ARAGONÈS
- Sr. FRANCISCO JOSÉ CALVO GIRAL
- Sra. MARÍA DEL PILAR LÓPEZ GARCÍA
- Sr. MANUEL MURILLO VÁZQUEZ
- Sra. AINARA ALARCÓN GARCÍA
- Sr. JUAN MERCADO SÁNCHEZ
- Sra. MAGDALENA LORENTE VÁZQUEZ
- Sra. ESMERALDA BUENO PALOMARES
- Sr. PAU COMPTE GRANADOS
- Sr. DAVID LARI PONS
- Sra. FUENSANTA MORCILLO ASENSIO
- Sr. FRANCISCO GARCÍA PÉREZ
CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (Cs)
- Sra. DÉBORA GARCÍA CÁMARA
- Sr. RICARDO LÓPEZ VÁZQUEZ
- Sr. CARLOS MARTÍN NARANJO
- Sra. PATRICIA PÉREZ GUTIÉRREZ
- Sra. RAQUEL TAMAR GARCÍA CÁMARA
- Sr. CARLOS GUTIÉRREZ RUIZ
- Sra. MARÍA ROSA GARCÍA QUIRÓS
- Sr. FRANCISCO REYES REYES
- Sr. IVÁN TÉVAR GARCÍA (Independent)
- Sra. MERIDIANA RODRIGUES PICCHI
- Sra. ZAIRA FERNÁNDEZ BARZANO
- Sr. RODRIGO LOUREIRO DE LIMA
- Sr. JOSÉ PEDRO PÉREZ TERUEL
- Sr. ÁLVARO CASABONA GRACIA
- Sra. MARIA ÀNGELS GAIRAL ESTEBAN
- Sr. JOSÉ AQUILINO MARTÍNEZ MARTÍNEZ
- Sra. JOSEFA CÁMARA ROSALES
- Sr. SANTIAGO CUEVAS MONTERO
- Sra. CRISTINA GUTIÉRREZ ROSELL
- Sr. ÁLVARO GARCÍA SANMIGUEL (Independent)
- Sr. RUBÉN TÉVAR GARCÍA (Independent)
- Sr. ÁNGEL RUBIO DELGADO
- Sra. MARÍA TERESA GRACIA JARA
- Sr. FÉLIX GARCÍA MANJÓN
- Sra. YOLANDA PÉREZ TERUEL
- Sra. VICENTA CÁMARA ROSALES
- Sr. EDUARDO VILLADÉN PADILLA
Suplents
- Sr. MANUEL TÉVAR PUCHE
PARTIDO POPULAR (PP)
- Sra. SILVIA VIRGILI GUINOVART
- Sr. SEBASTIA DOMENECH BOSCH
- Sr. FRANCISCO LUIS TIÑENA BESERAN
- Sra. EULALIA CARMONA IGLESIAS
- Sr. FRANCISCO JAVIER SANTANA NAVARRO
- Sra. BEATRIZ GARCIA AZNAR
- Sr. ALBERTO BELTRAN CABALLERO
- Sra. ANA CABEZAS MACHUCA
- Sr. MARC SABATE ABAD
- Sra. ISABEL ABAD BARBA
- Sr. RAUL FAMILIAR GOMEZ
- Sra. Mª DEL CARMEN IGLESIAS TRAVE
- Sr. JOSE ENRIQUE RIBAS JUNCOSA
- Sra. MANUELA HEREDIA CABALLERO
- Sr. HUGO CASANOVAS LESMES
- Sra. ALICIA SANTESTEBAN AGUILAR
- Sr. FRANCISCO GONZALEZ GAMEZ
- Sra. MISERICORDIA LLAURADO MARTELL
- Sr. JOSE Mª CALBET CORTES
- Sra. Mª DOLORES MARTINEZ GONZALEZ
- Sr. LUIS CAMACHO CAMACHO
- Sra. YOLANDA GONZALEZ MARTINEZ
- Sr. ANTONIO JIMENEZ OVIEDO
- Sra. MARIA DEL PILAR RODRIGUEZ ALVAREZ
- Sr. JOSÉ RUBEN AMPOSTA JUMILLA
- Sra. PROSPERIDAD SIRACH ANGLES
- Sr. ANTONIO LOPEZ SANTAMARIA
Suplents
- Sra. BERNARDA AZNAR DIAZ
- Sr. JUAN LOPEZ COLLADOS
ARA REUS - ARA PACTE LOCAL (ARA PL)
- Sr. DANIEL RUBIO ANGOSTO
- Sra. DOLORS DEL MAR VÁZQUEZ PÉREZ
- Sr. ALBERT PIÑOL SARDA (Independent)
- Sra. GEMMA VIDAL BOLEDA
- Sr. JOAN CARLES FILELLA RIBA
- Sra. ESTER AMILL DESCARREGA (Independent)
- Sr. JAVIER GESALI JOVE
- Sra. FRANCISCA MISERICORDIA BALAÑA CABALLE
- Sr. JOAN BALSELLS PUIG (Independent)
- Sra. HELENA MARTRA MERCADÉ (Independent)
- Sr. PEDRO JUAN MARGALEF LLEIXA
- Sra. ROSA MANCEBÓN LAGUNA
- Sr. ANTOLIN DECLARA BORRULL
- Sra. NOELIA SOLÉ RANSANZ
- Sr. ISRAEL BATISTE BATISTE
- Sra. TAMARA VALDEPEÑAS ALCAIDE
- Sr. CARLES FRANCESC MACAYA ELÍES
- Sra. MARIA MONTUENGA ESTADELLA
- Sr. JAVIER ROCA BERROCAL
- Sra. PAULA MODOL DURÀ
- Sr. ANTONIO GESALI VALENCIA
- Sra. MARIA TERESA VÁZQUEZ COTANO
- Sr. JOSE MARIA RIOLOBOS ESPASA
- Sra. ANNA MARIA GISPERT VOLTAS
- Sr. PEDRO CALDERÓN ARASA
- Sra. MARIA BEGOÑA ESPASA MARTORELL
- Sr. JOSE MARIA PUJOL MASIP
Suplents
- Sra. SUSANA INFANTES LEAL
- Sr. MANUEL SÁNCHEZ MARTOS
- Sra. MARIA DEL MAR SERRANO GALIÀ
- Sr. ADRIÀ RAMON PUJOL VILÀ
- Sra. CONCEPCIÓN NIETO MORCILLO
- Sr. JUAN ALBERTO BELMONTE CASTELLÓ
- Sra. PATRICIA FERNÁNDEZ GARCÍA
- Sr. JOSE LUIS LATORRE BONACHE
- Sra. ANNA RODRIGUEZ PLASSA
- Sr. GERARDO ARAGONES BONILLO
JUNTS PER REUS - COMPROMÍS MUNICIPAL (CM)
- Sra. TERESA PALLARÈS PIQUÉ
- Sr. JOAN CARLES GAVALDÀ BORDES (Independent)
- Sra. MONTSERRAT CAELLES BERTRAN
- Sra. MARILUZ CABALLERO GABÁS (Independent)
- Sr. PEP CUERBA DOMÈNECH
- Sra. SARAH DUBOIS TORTAJADA
- Sr. JORDI SALVADÓ RIUS
- Sr. ALEIX TORNÉ PIÑOL
- Sr. MÒNICA BELLIDO MOR
- Sr. JAUME PIÑOL DE LA MATA (Independent)
- Sra. ANNA TARRAGÓ SANROMÀ
- Sr. ÀLFRED PITARCH GARCIA
- Sra. BERTA PALLEJÀ LLABERIA (Independent)
- Sr. JOSEP LLUÍS MADUELL CANALS
- Sra. ESTER SUAZO FERNANDEZ
- Sr. RAMON MARGALEF TORRELL
- Sra. MARTA BRU PÉREZ (Independent)
- Sr. FRANCESC SARDÀ VICHETO
- Sra. CRISTINA SANCHEZ ROZA (Independent)
- Sr. GERARD ARGONÉS FONTBOTÉ
- Sra. ANTONIETA ROIG RICART (Independent)
- Sr. OCTAVI JUNCOSA BUSTOS (Independent)
- Sra. MISERICÒRDIA MARQUEZ LLURBA (Independent)
- Sr. JULI PETRA ESTEBAN
- Sra. CORI DOMÈNECH AUQUÉ (Independent)
- Sr. HIPÒLIT MONTSENY GAVALDA (Independent)
- Sr. CARLES PELLICER PUNYED (Independent)
Suplents
- Sr. JOSEP RAMON PALLEJÀ SEDÓ
- Sra. DOLORS ROCA CROS
- Sr. JAVIER SIMÓ OLIVÉ (Independent)
- Sra. FILIBERTA "FILO" DE HARO RODRIGUEZ (Independent)
- Sr. ALBERT MARIA PERELLÓ
- Sra. ADRIANA SIMON SIMON
- Sra. MÓNICA BERBEL LATORRE (Independent)
- Sr. MANUEL MADUEÑO LARA
- Sra. FELISA JUAN BONO
- Sr. SANTIAGO ESTEVE ESCODA
REUS EN COMÚ PODEM - CONFLUÈNCIA (RECP-C)
- Sra. Nazaret Troya Cala
- Sr. Andreu Agredano Bonet
- Sra. Ana Dionisia Aquina Paiva
- Sr. Sergi Martín Arbós (Independent)
- Sra. Maria Teresa Vallverdú March
- Sr. Francisco Manuel Ortega Cervantes
- Sra. Francisca Pelaez Ramirez
- Sr. Antonio Medrano Pastrana
- Sra. Encarnación Quirós Franco
- Sr. Ricardo Redondo Molto
- Sra. Estefanía Troya Cala
- Gerard Bargalló Boivin
- Sra. Jennifer Redondo Posadas
- Sr. Gerard Moreno Archilla
- Sra. Ana Rincón Yañez
- Sr. Gerardo Sisó Boix
- Sra. María Dolores Moreno Navas
- Sr. Ángel Cogollor De Quer
- Sra. Dania García Sánchez
- Sr. Hicham El Yaakoubi Bahloul
- Sra. María Margarita Molano Casasola
- Sr. José Luis Valdivieso Álvarez
- Sra. Ana María Molina Sánchez
- Sr. Antonio Filgueras Rincón
- Sra. Teresa Escoda Mallafré (Independent)
- Sr. Joaquim Besora Agrelo
- Sra. Pilar Flamenco Calvo
PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP)
- Sra. SANDRA GUAITA ESTERUELAS
- Sr. JOSEP BAIGES GISPERT
- Sra. ANA ISABEL MARTINEZ SERRANO
- Sr. MANEL MUÑOZ COLL
- Sra. MARIA PILAR LÓPEZ BASTIDA
- Sr. DANIEL MARCOS CRUZ
- Sra. M MAR ESCODA SERRES
- Sr. ENRIQUE MARTÍN DOMÍNGUEZ
- Sra. NÚRIA DÍEZ GARCÍA
- Sr. MANUEL POZO EJARQUE
- Sra. ANGIE LOPERA TORTOSA
- Sr. ISAAC BONILLO ALCAINA
- Sra. TANIA AGUDO CABANA
- Sr. HECTOR FORT ROBERT
- Sra. NOELIA PAREDES GONZÁLEZ
- Sr. VICENÇ REDONDO PENAS
- Sra. PATRICIA VIRUMBRALES LÓPEZ
- Sr. ANDREU CASTRO MARTÍNEZ
- Sra. ADORACION GONZALEZ PEDROS
- Sr. FRANCESC JORNET GIRONES
- Sra. PILAR OSETE MARQUET
- Sr. MIGUEL QUERO CAÑAS
- Sra. JUDITH PIZARRO CASTELLNOU
- Sr. VICENTE RIVERO MORENO
- Sra. NADIA JORNET GÓMEZ
- Sra. AMELIA BESORA JUNCOSA
- Sr. ANDREU MARTIN MARTINEZ
Suplents
- Sra. LUISA MARTINEZ RAMOS
- Sr. FRANCISCO LÓPEZ RUIZ
CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR-ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CUPAMUNT)
- Sra. MÒNICA PÀMIES FLORES
- Sr. ARNAU MARTÍ ALGUERÓ
- Sra. MARIA ASSUMPCIÓ CUADRADA MONTEVERDE
- Sra. ALEIDA LÓPEZ GIMÉNEZ
- Sr. ABEL GUINOVART FORCADELL
- Sr. RICARD ARAGONÈS PIQUÉ
- Sr. XAVIER MILIAN NEBOT
- Sra. MERITXELL DÍAZ ESTIRADO
- Sr. JORDI CHINCHILLA GRAS
- Sra. ROSER PALOMAR FONTS
- Sra. ANNA SIMÓ OLLÉ
- Sr. SALVADOR PALOMAR ABADIA
- Sr. ARNAU ESTEBAN MIRALLES
- Sr. ROGER VINAIXA SIURÓ
- Sra. ÀNGELS PAIXÀ BERTRÁN
- Sra. SILVIA FLIX AVIÀ
- Sr. MIQUEL SAPERAS TUSET
- Sr. ÈRIC GONZÁLEZ ALONSO
- Sr. ORIOL SALES VALLVERDÚ
- Sra. ANNA ROBLEDO JANÉ
- Sra. MARTA SUREDA ROMERO
- Sr. FRANCESC VALLS FONAYET
- Sr. RICARD GUILLÉN AUSACH
- Sr. MANUEL RUIZ RUZ
- Sra. ROSA MARIA TORT VERNET
- Sr. ÈDGAR FERNÁNDEZ BLÁZQUEZ
- Sra. MARTA LLORENS PÉREZ
Suplents
- Sra. MONTSANT FONTS PALLACH
- Sr. ROGER FERNÀNDEZ CASADÓ
- Sr. XAVIER FORCADELL MONSÓ
- Sr. JOAN RIBAS ROIGÉ
- Sra. JORDINA SALVAT MASDEU
- Sr. MIQUEL REVERTE MARINÉ
- Sra. MARTA PUIG BELTRAN